W dniach 30.06-13.07.2016r. w nadmorskiej miejscowości Szklana Huta odbył się obóz edukacyjno-wychowawczy pn. „Dziecięce podróże małe i duże”, który został zorganizowany przez Komendę Hufca ZHP Aleksandrów Kujawski. W wypoczynku udział wzięły zuchy i harcerze, ale również dzieci i młodzież niezrzeszona w Związku Harcerstwa Polskiego. Program obozu został tak opracowany, aby zapewnić uczestnikom wiele atrakcji, aktywny wypoczynek, zabawę, i mnóstwo niezapomnianych przeżyć. Codzienny plan dnia wypełniały m.in. konkursy plastyczne (np. „Mój potwór morski”), taneczne („You Can Dance”), konkurs na wykonanie rzeźby z piasku, quizy  wiedzowe, rebusy, zagadki, a także konkursy ekologiczne. Odbył się również konkurs na Miss i Mistera obozu, oraz Festiwal Piosenki Obozowej.

Niebywałą atrakcją dla uczestników były dwie całodniowe wycieczki autokarowe do Łeby ( 6.07 i 11.07), w trakcie których obozowicze, pierwszego dnia, odbyli rejs statkiem po jeziorze Łebsko, a także zobaczyli z bliska wydmy, oraz zwiedzili muzeum wyrzutni rakiet. Natomiast kolejnego dnia wycieczki uczestnicy zwiedzili Łebę, odbyli rejs statkiem „Galeon Gryf” po morzu, oraz  odwiedzili Park Dinozaurów. Ponadto uczestnicy odbyli również pieszą wycieczkę do Białogóry. Niebywale interesującymi zajęciami, w których uczestniczyli obozowicze były warsztaty związane z pogawędka o bursztynach, pokaz bursztynów, zasady obróbki bursztynów, a następnie nocne poszukiwanie bursztynów na plaży. W trakcie obozu nie zabrakło również tradycyjnych harcerskich ognisk, świeczkowisk, czy też pląsów i gier, oraz zabaw na wesoło. Istotną rolę organizatorzy przywiązali również do walorów profilaktycznych i edukacyjnych wypoczynku, bowiem przeprowadzone zostały liczne pogadanki na temat szkodliwości używek, zasad bezpieczeństwa korzystania z sieci internetowej, odbyła się również dyskusja pt. „Kolega niepełnosprawny, to fajny kolega”, a także miały miejsce liczne pogadanki o charakterze patriotycznym, ekologicznym, czy też związane z historią regionu. W interesujący sposób obozowicze przypomnieli sobie również historię  związaną z chrztem Polski wykonując scenki historyczne pn. „Kiedy wszystko się zaczęło”. Sprzyjająca aura pogodowa umożliwiła obozowiczom odbywanie licznych zajęć, na świeżym powietrzu, nie zabrakło bowiem kąpieli i plażowania, rozgrywek sportowych, spacerów wzdłuż morza, i wędrówek po okolicznych lasach (np. w celu poszukiwania jagód). Ponadto uczestnicy brali również udział w dyskotekach, wieczorach filmowych oraz takich zajęciach jak pokazy mody, czy też stylizacji fryzur. Przygotowany program obozowy zrealizował w pełni, założone przez organizatorów wypoczynku cele, ale również umożliwił dzieciom i młodzieży przeżycie niezapomnianych chwil.

Wszyscy uczestnicy obozu dostali pamiątkowe dyplomy, plakietki i indywidualne nagrody za udział w przeprowadzonych konkursach. Zadanie zostało dofinansowane przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego w ramach otwartych konkursów na rok 2016. 

Chorągiew Kujawsko-Pomorska
Związku Harcerstwa Polskiego
im. Mikołaja Kopernika
ul. Dworcowa 56, 85-010 Bydgoszcz

tel/fax: 52-322-20-68
Strona WWW: http://kp.zhp.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO:

06 8144 0005 2011 0111 4883 0009

BS Koronowo (na składki)

64 1440 1215 0000 0000 0186 4491
Norda Bank Polska (podstawowe)

Informacja: Użytkowanie witryny oznacza zgodę 
na wykorzystywanie plików cookie.

 

Biuro Chorągwi jest czynne w godzinach:

Poniedziałek - 8.00-16.00

Wtorek - 8.30-16.00

Środa - 8.00-17.30

Czwartek - 8.30-16.00

Piątek - 8.30-16.00

Dane do faktury:
Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz
NIP: 967-125-40-11

KRS: 0000268190
REGON: 340245801

 

 
WOSM wagggs
Początek strony